Biz Kimiz?

İzmir’de yolları kesişen Girişimcilik ekosisteminde farklı alanlarda çalışmalar yapmakta olan, yaşadığı çevreyi geliştirme gayretiyle toplam +50 yıllık iş tecrübesine sahip 6 arkadaşız. Girişimciyiz, mühendisiz, mentoruz, tasarımcıyız.. Her birimiz farklı hayatlarda, farklı hayallere sahibiz ve bu hayalleri gerçekleştirmek için heyecanla ve tutkuyla çalışıyoruz ama her şeyden önce insanız ve insanlara faydalı olacak işler yapmak istiyoruz.

Ülkemizin ve Dünya’nın daha önce şahit olmadığı ve görüyoruz ki hazır da olmadığı bir boyutta kriz yaşıyoruz. Bu krizden ya dayanışmayla hep birlikte çıkacağız ya da hep beraber büyük kayıplar vereceğiz. Bunun bilinciyle biz de insanların hayatına dokunabilecek, hayatlarına bir nebze olsun can suyu olabilecek bir katkı nasıl sunabiliriz diye düşündük ve Nisan 2020’de Bi'Komşu’yla karşınıza çıktık.

Komşuluk kültürünün unutulmaya yüz tuttuğu bugünlerde, bizler bu duygudan ve bağdan yola çıkarak, ihtiyaç sahibi insanları kendisine mümkün olan en yakın kişilerle buluşturup, ihtiyaçlarının giderilebileceği bir yapı kurmayı hayal ediyoruz. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir”, “Komşum tok ben tok” deyişleri yüzyıllardır bu coğrafyada yankılanır. Biz de hem bu kültürün devamını sağlamak hem de böylesi zor günlerde insanların hayatında ufak da olsa bir mutluluk sebebi olabilmek için bu platformu kurduk.


Katkı Verenler / Destekleyenler